Budowa nowego domu - początek

Budowa nowego domu – początek

Wyrównywanie gruntu pod budowę nowego domu jest więcej niż ekscytujące. Oto nareszcie stoi przed Tobą szansa, że każda szafka, szafa i kolor farby będą stuprocentowo w Twoim guście i dokładnie takie, jak sobie wymarzyłeś. Budowa domu to jednak również czas, który może sprawić, że poczujesz ostry ból głowy i to niejeden raz. Stanie się tak, jeśli nie zdasz sobie wcześniej sprawy z tego, jak wyglądają poszczególne etapy budowy oraz jak długo czeka się na wyznaczone terminy.

W zależności od powierzchni kwadratowej, warunków pogodowych, dostępności pracowników i dostaw, a także wielu innych czynników, budowa nowego domu może trwać od trzech miesięcy do ponad roku. Musisz być przygotowany na podejmowanie ważnych decyzji po drodze i doświadczanie wielu niepowodzeń. Prawda jest taka, że niezależnie czy budujesz prosty dom na najbliższe lata, czy rodzinną rezydencję, proces budowy będzie Cię nieco przytłaczał. Dlatego też obnażamy Wam prawdę o budowie domu i prezentujemy standardowy harmonogram budowy, który demistyfikuje proces budowania. Przeczytaj go dokładnie, aby dowiedzieć się więcej o najważniejszych krokach, jakie napotkasz podczas budowania domu. W drogę!

Praca nad projektem domu

Zanim zrobisz cokolwiek, musisz zaprojektować plan swojego domu wraz z architektem lub odnaleźć firmę lub portal oferujący projekty domów na każdą kieszeń. Na tym etapie znajdź odpowiedzi na pytania typu „ile metrów kwadratowych potrzebuje Twoja rodzina”, „czy sypialnia powinna mieć okno skierowane na wschód czy na zachód?” oraz „czy chcesz, aby wszystkie sypialnie znajdowały się na drugim piętrze?” To czas i miejsce na poważne zastanowienie się, aby wybrany projekt był w pełni satysfakcjonujący oraz żebyś czuł się doskonale w swoim nowym domu. Ten czas jest również porą, aby porozmawiać z projektantem wnętrz, jeśli nie masz zamiaru robić aranżacji samodzielnie. Projektanci opowiedzą Ci o grafikach, teksturach, wykończeniach i innych elementach, które sprawią, że Twój dom będzie jedyny w swoim rodzaju.

Zakup ziemi

Niezależnie od tego, czy wybierzesz dom na osiedlu, czy dom na odludziu, będziesz musiał kupić ziemię, na której będzie można go zbudować. Zakup gruntu może zbiec się z procesem projektowania domu lub nawet wcześniej. Ważne jest to, aby przeznaczyć część swojego budżetu na zakup gruntu już wcześniej. Aby mądrze i rozsądnie kupić ziemię, przeanalizuj wcześniej jaka jest stopa wzrostu średniej ceny za hektar w interesującej Cię okolicy. Upewnij się, że projekt domu, nad którym pracujesz lub który wybrałeś, będzie pasował prawidłowo i ze swobodą zmieści się na upatrzonej działce. Warto podjąć wiele rozmów na ten temat z architektem. To on zna doskonale wszelkie przepisy dotyczące stref i ograniczeń, wysokości budynków w pobliskich obszarach itp. Dzięki temu mogą skierować Cię w dobrym kierunku i nieco zawęzić Twoje poszukiwania, co oszczędzi sporo czasu. Aby rozpocząć zakup działki, sprawdź witryny dotyczące nieruchomości. Na większości portali możesz szukać obiektu swoich zainteresowań według bardzo specyficznych wymagań.

Początek budowy

Kiedy ten etap się rozpocznie, możesz przekazać pałeczkę ekspertom. Kupiona przez Ciebie pusta działka zostanie przygotowana i stanie się podstawą nowego domu. W tym czasie spodziewaj się ciężkiego sprzętu w swoim otoczeniu. Pracownicy będą zajmować się oczyszczaniem, wykopywaniem i wypoziomowaniem działki zgodnie z planem architekta. Potem zarysują ściany domu za pomocą małych wstawek. To będzie pierwszy raz, kiedy zobaczysz orientacyjny kształt swojego przyszłego domu.

Od tej chwili czekają Cię długie tygodnie obserwacji samej budowy i pilnowania etapów wykończeniowych.

1 komentarz

Publikuj