Dlaczego warto kupić mieszkanie od dewelopera?

Dlaczego warto kupić mieszkanie od dewelopera?

Osoby, które w najbliższym czasie zamierzają kupić nieruchomość często zastanawiają się czy lepiej wybrać mieszkania z rynku pierwotnego czy wtórnego. Statystyki pokazują, że coraz więcej ludzi decyduje się na tę pierwszą opcję. Jakie są jej najważniejsze plusy?

Warto wiedzieć, że nowe mieszkania charakteryzują się zdecydowanie mniejszą ilością formalności do załatwienia. Tak naprawdę wystarczy jedynie dobrze sprawdzić dewelopera (można to zrobić analizując jego poprzednie inwestycje). W przypadku nieruchomości z rynku wtórnego nie jest tak prosto. W końcu należy między innymi zobaczyć akt notarialny kupna mieszkania. Ponadto konieczne jest sprawdzenie odpisu księgi wieczystej czy zdobycie zaświadczenia, że dana nieruchomość nie posiada żadnych zaległości czynszowych.

Trzeba podkreślić, że kupno mieszkania na rynku pierwotnym jest także mniej ryzykowne. Wszystko dlatego, że nowe nieruchomości nie posiadają żadnych wad ukrytych. Niestety, wielu właścicieli – sprzedających mieszkania na rynku wtórnym – robi wszystko, aby kupujący nie dowiedzieli się o występujących wadach i często im się to udaje, przez co inwestycja okazuje się nietrafiona. Wystarczy tylko skorzystać z portalu tabelaofert.pl. Znajdują się tam oferty wyłącznie od sprawdzonych i profesjonalnych deweloperów, którzy w swojej pracy stawiają na pierwszym miejscu dobro klienta. Dzięki temu możecie nabyć nieruchomość, która nie będzie posiadała żadnych ukrytych wad.

Wpisując w wyszukiwarkę hasło nowe mieszania Białystok każdy znajdzie wiele nieruchomości, które można urządzić całkowicie po swojemu. Bardzo dużo osób podkreśla, że jest to jedna z najważniejszych zalet. Niestety, nieruchomości na rynku wtórnym nie dają takiego pola do manewru. Często są już urządzone w danym stylu, który nie każdemu musi przypaść do gustu. Nowe mieszkania to pełna paleta możliwości w zakresie wyboru koloru ścian, podłóg czy rozmieszczenia poszczególnych mebli itp.

Nieruchomości na rynku pierwotnym są także lepszą opcją w aspekcie inwestycyjnym. Cena tych mieszkań – nawet za kilka lat – nadal będzie wysoka. Nie może zatem się dziwić, że nieruchomości na rynku wtórnym są gorszą opcją dla inwestorów, ponieważ jest na nie mniejszy popyt. Jeśli zatem macie zamiar kupić nieruchomość, którą planujecie w późniejszym okresie sprzedać, to zdecydowanie lepiej zrobicie nabywając mieszkanie prosto od dewelopera.

2 komentarzy

  1. Ja jakiś czas temu nabyłam mieszkanie w lubicz apartamenty nad morzem, i jestem strasznie zadowolona. Wszystko oddane na czas, bez żadnych niedomówień czy niejasności i przede wszystkim w mieszkaniu wszystko jest tak jak było ustalane na samym początku – także niemiłych niespodzianek też nie miałam. Ale największą chyba radochę sprawiło mi, że jestem pierwszym właścicielem i wszystko mogę urządzić po swojemu a okolica jest przepiękna!

Publikuj