Budowa rusztowania

Wybór odpowiedniego rusztowania

Prawidłowy wybór rusztowania to wbrew pozorom trudna decyzja. Szczególnie, że rynek oferuje rusztowania nie tylko różnego typu, ale i różnych producentów oraz w rozmaitych przedziałach cenowych. Dlatego, decydując się na zakup tego typu konstrukcji, należy przeanalizować kilka istotnych aspektów, by faktycznie dokonać optymalnego wyboru.

Wybór rusztowania

Pierwsza kwestia, na którą należy zwrócić uwagę, to popularność danego rodzaju rusztowania w naszym kraju. Jeżeli dana konstrukcja nie jest zbyt rozpowszechniona, trzeba się liczyć z tym, że ilość ofert będzie bardzo ograniczona, przez co i ceny takich konstrukcji mogą być nieco zawyżone.

Dlatego, rozwiązaniem najkorzystniejszym jest skorzystanie z oferty profesjonalnych dystrybutorów, jak np. Plettac, Ringer lub Lero, w ofercie których można znaleźć ogromną ilość konstrukcji renomowanych i cenionych na całym świecie producentów. Takie konstrukcje będą nie tylko dostępne w przystępnej cenie, ale i charakteryzować je będzie wysoka jakość wykonania oraz bezpieczeństwo.

Typ rusztowania

Aspektem kolejnym jest szerokość ramy rusztowania. Tutaj najważniejszą rolę odgrywa rodzaj prac, jaki będzie na nich wykonywany, gdyż od niego zależy wybór szerokości. Odpowiednia szerokość gwarantuje bowiem możliwie optymalny komfort oraz bezpieczeństwo pracy. I tak chociażby, do prac dociepleniowych nie nadają się ramy wąskie (z racji braku miejsca na składowanie narzędzi i produktów do tego niezbędnych).

Warto wziąć pod uwagę także kwestię wysokości na jaką rusztowanie będzie stawiane. Od tego w dużej mierze zależy rodzaj wybranego systemu. Wynika to z faktu, że nie wszystkie rodzaje rusztowań można stawiać wysoko – np. rusztowania rurowe czy warszawskie, to typowe konstrukcje niskie.

Z powodu coraz częstszych kontroli na placach budowy, nie wolno wspomnianych kwestii zaniedbywać. Decydując się na zakup rusztowania należy bardzo dokładnie przeanalizować wszystkie możliwe opcje. Pochopna decyzja może bowiem skutkować wyborem konstrukcji nieodpowiedniej do prac, jakie zamierza się wykonywać, czyli de facto zbędnym wydatkiem.

Publikuj